Центр організації практики, працевлаштування студентів та роботи з випускниками

ЕТІ — провідний недержавний ЗВО України, який готує фахівців за різними спеціальностями.

У вересні 2022 року при ЕТІ створено Центр організації практики, працевлаштування студентів та роботи з випускниками. У своїй роботі Центр керується чинним законодавством України, відповідно до своєї специфіки діяльності, Статутом ЕТІ, нормативними актами, наказами та розпорядженнями керівництва ЕТІ.

Основною метою діяльності Центру є створення сприятливих умов для подальшого розвитку взаємного співробітництва між ЕТІ, випускниками та студентами, вирішення проблем працевлаштування випускників та студентів ЕТІ, проходження ознайомчої, виробничої та навчальної практики у провідних установах міста та області.

Згідно до своїх професійних обов’язків Центр займається організацією практики студентів  усіх спеціальностей, форм навчання, сприяє працевлаштуванню студентів та випускників ЕТІ, налагоджує зворотній зв’язок із випускниками інституту.

Центр забезпечує здобувачів  базами для проходження  практики, організовує роботу з укладанням договорів цивільно-правового характеру з підприємствами, установами, організаціями на проходження практики студентами ЕТІ та подальшого їх працевлаштування.

У Центрі проводяться відповідні консультації абітурієнтів, студентів і випускників  ЕТІ з питань працевлаштування та проходження практики.

Центр на регулярній основі забезпечує і контролює проходження практики студентами ЕТІ

Також  Центр налагоджує, встановлює та підтримує контакти з потенційними роботодавцями з метою подальшого працевлаштування студентів і випускників інституту, підтримує та поповнює базу даних переліку місць проходження практики.

У Центрі проводять активну роботу по залученню випускників  до участі в загально інститутських заходах, проведеннях семінарів, конференцій, круглих столів, лекцій з метою підвищення загальноосвітнього рівня.

Центр покликаний дати відповідь на існуючу проблему працевлаштування випускників ЕТІ, молодих кваліфікованих фахівців, здатних плідно працювати в сучасних умовах, задовольняти потреби новостворених структур у громадському, державному та приватному секторі.

Практика
Практика, як елемент навчального процесу, проводиться з метою оволодіння студентами сучасними методами, формами організації та знаряддями праці в галузі їх майбутньої професії, формування у них на базі одержаних в інституті знань, професійних умінь і навичок для прийняття самостійних рішень під час конкретної роботи в реальних ринкових і виробничих умовах, виховання потреби систематично поновлювати свої знання, вести наукові дослідження та творчо застосовувати отримані знання в практичній діяльності, а також з метою збору матеріалів для виконання магістерської, випускової роботи та складання державного іспиту зі спеціальності.

Практика є невід’ємною і важливою складовою частиною всієї системи підготовки висококваліфікованих фахівців в інституті, яка формує на виході компетентного фахівця є практична підготовка студентів.

Організація та проведення практики студентів ЕТІ ім. Роберта Ельворті здійснюється на основі:

Положення про проведення практики студентів вищих закладів освіти України: Наказ Міністерства освіти і науки України № 93 від 8 квітня 1993 року;

Положення про організацію освітнього процесу в Економіко-технологічному інституту імені Роберта Ельворті;

Положення про організацію і проведення практики студентів Економіко-технологічному інституту імені Роберта Ельворті;

Програм практики відповідних спеціальностей та напрямів підготовки.

Всі види практик забезпечені відповідними нормативними та методичними матеріалами, які розроблені за концепцією, що відбиває реалії розвитку освіти і її орієнтування на соціально-особистісні і професійні компетенції, вимоги роботодавців до випускників, насамперед підвищені у практичній підготовці.

В концепції конкретизовано практикування не абстрактно зі спеціальністю, а з навчальними дисциплінами, які передують практиці. Йдеться про конкретні функції, види робіт (аналітичні, експертні оцінки, управлінські рішення, прогнози, прожекти макро- і мікрорівня, регіонального, національного масштабу, які належать виконувати студенту за місцем праці.

Для інституту успішна практична підготовка студентів, їх професійна адаптація під час проведення виробничої практики є запорукою високої конкурентоздатності випускників на ринку праці і як наслідок затребуваність відповідних освітніх послуг.

Документи з організації практики

Щоденник

Направлення

Договір