Економічний факультет

Історична довідка

У 1996 році, у тоді ще Кіровоградському інституті комерції, був створений економічний факультет. Становлення і розвиток факультету супроводжувався реорганізацією існуючих і відкриттям нових кафедр. Зараз на трьох кафедрах факультету працюють 23 викладачі, серед яких: 2 доктори наук (професорів) та 12 кандидатів наук (доцентів).

Матеріально-технічна база факультету дозволяє проводити ґрунтовну підготовку. Аудиторії та комп’ютерні лабораторії факультету забезпечені мультимедійним обладнанням та доступом до мережі Internet. У навчальному корпусі факультету розташована бібліотека для економістів. Серед випускників факультету є багато керівників банківської сфери, підприємств та їх структурних підрозділів.

Керівний склад факультету

 Т.в.о. декана факультету

Алексеєва

Лариса Миколаївна,

старший викладач

Методист 

Войтюк

Алена Володимирівна

                                                                

Структурні підрозділи факультету

  • Кафедра маркетингу, менеджменту та економіки
  • Кафедра фінансів та бухгалтерського обліку
  • Кафедра соціально-гуманітарних дисциплін

Освітня діяльність

Економічний факультет здійснює підготовку фахівців за двома рівнями вищої освіти: перший (бакалаврський) та другий (магістерський) за денною та заочною формами навчання.

Підготовка фахівців за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти здійснюється за спеціальностями:

– 051 Економіка (освітня програма: «Економіка»);

– 071 Облік і оподаткування (освітня програма «Облік і оподаткування»);

– 072 Фінанси, банківська справа та страхування (освітня програма «Фінанси, банківська справа та страхування»);

– 073 Менеджмент (освітня програма: «Менеджмент»)

– 075 Маркетинг (освітня програма «Маркетинг»).

За період навчання студенти проходять практики на підприємствах різних форм власності, організаціях та установах.

Базами практик факультету економіки є:

- органи виконавчої влади (Управління Державної казначейської служби України, Головне управлінням статистики в Кіровоградській області, Територіальні центри з соціального обслуговування);

- банківські установи (АТ «ОТП Банк», ПАТ «Райффайзен Банк Аваль», ПАТ КБ «ПриватБанк», ПАТ «Державний ощадний банк України»);

- великі промислові підприємства (АТ «Ельворті», АТ «Гідросила», ПрАТ «Гідросила АПМ», ПрАТ «Гідросила ЛЄДА», АТ «Гідросила МЗТГ», ТОВ «Гідросила ТЕТІС», ПрАТ «Металіт», ТОВ «КІЗ «ЛЕЗО», ПрАТ «Піраміс», АТ НВО «Радій»);

- підприємства, що здійснюють різні види економічної діяльності (ПП «РА Євгенія ПЛЮС», ТОВ «Профістан», ТОВ «Агросвіт», ТОВ «Онікс Системз», АТ «Страхова група ТАС», ТОВ «Астра Косметик»).

 

 Кафедри економічного факультету підтримують тісні наукові зв’язки з провідними вищими навчальними закладами та науковими установами України, а також підприємствами, установами і організаціями різних форм власності.

НТУ «Харківській політехнічний інститут» (ХПІ) разом з Економіко-технологічним інститутом ім. Роберта Ельворті за підтримки Управління освіти Міської ради міста Кропивницького презентували учням та вчителям старших класів обласного центру лабораторно-експериментальну STEM-зону.

 

Співробітниками економічного факультету постійно проводиться робота щодо підготовки та публікації наукової і навчально-методичної літератури: монографії, наукові статті, тези доповідей, навчальні посібники тощо.

Із метою апробації наукових досліджень кафедри факультету економіки постійно приймають участь та виступають співорганізаторами всеукраїнських та міжнародних конференцій.

На економічному факультеті постійно діють наукові студентські гуртки: «Фінансова грамотність» (керівник – канд.екон.наук, доцент Фрунза С.А.); «Сучасний бухгалтер» (керівник – канд.екон.наук, Штець Т.Ф.); «Сучасний маркетинг та менеджмент» (керівник – канд.екон.наук, доцент Яковенко Р.В.).

 

Міжнародні контакти

Здобувачі вищої освіти факультету відповідно до «Положення про академічну мобільність студентів Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті» мають можливість навчатися за різними програмами в закордонних університетах.

Здобувачі вищої освіти та викладачі економічного факультету беруть участь в організації та проведенні спільних заходів із розвитку міжнародного партнерства у рамках договору про співробітництво між ЕТІ ім. Р. Ельворті та Кіровоградською торгово-промисловою палатою.

Студенти економічного факультету стали учасниками проекту MeDiAPLUR, що реалізується Громадською організацією „Фундація прав людини” спільно з Благодійним Фондом "Ельворті" за підтримці Міністерства закордонних справ Німеччини. В рамках проекту відбулася відкрита лекція професора Падерборнського університету Марка Бойтера на тему: «Блоги сприяють плюралізму. Можливості і проблеми ведення блогів в епоху цифрових технологій».

 

Студентське життя

В інституті активно працює Студентський парламент. Студенти беруть участь у наукових, соціальних, спортивних та культурно-масових заходах на рівні факультету, інституту, міста та України.

На факультеті традиційно проводяться дебатні турніри, під час яких студенти мають змогу попрацювати в команді та показати свої теоретичні знання на прикладах сучасних та актуальних економічних проблем. Організаторами виступає Студентський парламент спільно з викладачами факультету.

 

Студенти факультету активно беруть участь у благодійних акціях. Традиційними є ярмарки, що проводяться за тематикою різних свят: День української вишиванки, Halloween, День працівника освіти, День Святого Миколая, 8 березня тощо.

Культурно-масовий комітет Студентського парламенту традиційно проводить заходи: Посвята в студенти першокурсників, Вечір кіно, День відкритих дверей.

До того ж традиційним стала участь студентів в міжнародні агропромисловій виставці «АгроЕкспо». За результатами якої найкращі студенти мають змогу відвідати представництво промислової групи «Гідросила Груп» у Вроцлаві (Польща).

 

Кафедри факультету організовують і проводять Дні банкіра, бухгалтера, економіста, маркетолога, статистика, фінансиста, менеджера, де студенти готують і презентують програми разом із викладачами.

Керівництво факультету і куратори тісно співпрацюють зі студентською радою, координують свої дії, що робить їх ефективнішими. Студенти факультету беруть участь в організації наукових конференцій, олімпіад з економіки для школярів, що проводяться профілюючими кафедрами, приймають участь в профорієнтаційних заходах.

 Успішні випускники:

  

 Костянтин Оберемок

Директор з виробництва ТОВ «Юг-Бетон»

Випускник 2003 року, спеціальність «Фінанси»

 

Олександр Іванченко

Директор з маркетингу ТОВ «Онікс Системз»

Випускник 2007 року, спеціальність «Маркетинг»

  

Анна Шеремет

Комерційний директор в Rostok-Agro

Випускниця 2007 року, спеціальність «Маркетинг»

  

Мстислав Банік

Директор директорату розвитку електронних послуг

в Міністерство цифрової трансформації України

Випускник 2012 року, спеціальність «Маркетинг»

   

Олександр Лісовенко

Директор ТД «Гідросила»

Випускник 2021 року, спеціальність «Менеджмент»

   

 Ігор Глібко

Директор ПрАТ «Піраміс»

Випускник 2021 року, спеціальність «Менеджмент»

  

Віктор Годорожа

Директор ТОВ «Асток В»

Випускник 2021 року, спеціальність «Менеджмент»