Вітання HMC Projects до 25 ювілею Економіко-технологічного інститута імені Роберта Ельворті

HMC Projects

HMC Projects in Central and Eastern Europe congratulates the Robert Elworthy Institute of Economics and Technology (formerly the Kirovograd Institute of Commerce) on its 25th year of operation. We greatly value our collaboration with the Institute to select high performing scholars from schools in the Kirovohrad region to come to study on scholarships in prestigious schools in the United Kingdom. This is only possible through the generosity of the participating schools in the UK, the Elworthy Trust and the generous support of the Robert Elworthy Institute of Economics and Technology in Kropyvnytskyi. We look forward to the continuation of this valued collaboration for years to come.

We wish the institute great success in its activities and the achievements of its students and staff now and in the future. We raise a glass to you in celebration.

HMC Projects у Центральній та Східній Європі вітає Економіко-технологічний інститут імені Роберта Ельворті (колишній Кіровоградський інститут комерції) з 25-ою річницею. Ми дуже цінуємо нашу співпрацю з Інститутом, який допомагає відібрати найкращих учнів шкіл Кіровоградської області для безкоштовного навчання в престижних школах Великобританії. Це можливо тільки завдяки великодушності шкіл Великої Британії, фонду Ельворті та щедрої підтримки Економіко-технологічного інституту ім. Роберта Ельворті в Кропивницькому. Ми сподіваємось на продовження цієї цінної співпраці в майбутньому.   Бажаємо інституту великих успіхів у своїй діяльності, а також бажаємо досягнень студентам та співробітникам зараз і в майбутньому. Ми піднімаємо келих за вас на честь святкування.

Read 647 times