В ЕТІ відбулася лекція «Китай: пробудження дракона»

5 грудня 2019 року в Економіко-технологічному інституті імені Роберта Ельворті відбулася відкрита лекція «Китай: пробудження дракона» Дмитра Максименка, який очолював представництво групи компаній «Гідросила» в Шанхаї протягом 2009-2018 років.

Дмитро Максименко почав свою кар’єру на підприємстві «Гідросила» з посади менеджера з продажів. З часом став керівником відділу продажів на експорт. Був одним з ініціаторів виходу підприємства на китайський ринок. Протягом дев’яти років представляв підприємство групи компаній «Гідросила» в Шанхаї, обіймаючи посаду генерального директора компанії «Power Hydraulics Trading». Зараз він має власний бізнес.

- Яка мета Вашої лекції?

- Час від часу мене запрошують до вишів, аби я поділився зі студентами своїм досвідом ведення бізнесу в Китаї, розповів про останні тренди в бізнес-середовищі та причини зросту китайської економіки. Головна мета моїх лекцій – це змусити студентів, які є майбутніми спеціалістами, замислитися про досягнення такого економічного прогресу в Україні, як екстраполювати це «китайське диво» на українську дійсність. Сьогоднішня лекція мала загальний характер: знайомство з Китаєм, який має зовсім іншу культуру, та розвінчання стереотипів, які склалися серед українців.

Лекція почалася з 10 фактів про Китай, деякі з них стали справжнім відкриттям для студентів. Дмитро Максименко розповів про Гонконг, проблему екології, справжнє значення давнього вчення Фен-шуй. Розібрали основні фактори економічного зросту, серед них ефективна логістика та впровадження вільних економічних зон.

- Чому лекція має назву «Китай: пробудження дракона»?

- Колись Наполеон Бонапарт пророчо сказав про Китай: "Там лежить сплячий гігант. Хай він спить. Коли він прокинеться — весь світ здригнеться". Ось цей дракон-гігант прокинувся в минулому столітті. Літає по усьому світу і змінює життя країн. Наприклад, зараз китайські компанії інвестують великі кошти в африканські країни, змінюючи їх інфраструктуру. Будують там аеропорти, дороги, школи тощо.

- Як Ви вважаєте, чи є перспектива в Китаї для українців?

- На моє глибоке переконання, нам, українцям, слід створювати своє «українське диво». Не їхати працювати закордон, а розбудовувати свою країну, аби одного дня у тих же поляків, чехів, китайців виникло бажання жити та виховувати своїх дітей в Україні. Ми маємо великий потенціал і багато висококваліфікованих спеціалістів. Я не прихильних того, щоб українці виїжджали в інші країни. Я працював у Китаї не через гроші, моєю місією було просувати українську продукцію на китайському ринку.

- Що для Вас значить Китай?

- Для мене це безцінний досвід дотику до тисячолітньої культури з глибокою життєвою філософією, яка мені дуже імпонує. Зараз я не сумую за життям в такому розвинутому мегаполісі як Шанхай, а сумую за спілкуванням зі своїми китайськими друзями.

Дмитро Максименко здобув ступінь MBA в «Kedge business school», в одній з ведучих бізнес-шкіл Франції. Також є Магістром з управління фінансово-економічною безпекою. Тому для студентів Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті також проведе лекції про експортно-імпортні операції, міжнародний імпорт тощо.

Наталя Хандусенко

Last modified onВівторок, 17 грудня 2019 10:31 Read 770 times