Студенти ЕТІ відвідали презентацію виставки «Завод Роберта і Томаса Ельворті: 145 років в історії міста»

24 грудня 2019 року студенти та викладачі Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті відвідали презентацію виставки «Завод Роберта і Томаса Ельворті: 145 років в історії міста» у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї, присвячену ювілею заводу АТ «Ельворті», 80-річчю утворення Кіровоградської області та 265-й річниці заснування міста.

Відкриття виставки, присвяченій родині Ельворті, є символічною подією для ЕТІ. Адже інститут названий на честь одного з братів - Роберта Ельворті, з родиною якого заклад підтримує зв’язок та плідно співпрацює. Завдяки Майклу Кларксону Веббу, онуку Роберта Ельворті, протягом багатьох років на базі інституту проходить конкурс «Ельворті – HMC» на отримання стипендії для навчання в Британських приватних школах.

Джерельною базою виставки «Завод Роберта і Томаса Ельворті: 145 років в історії міста» стали напрацювання кандидата історичних наук Олександра Чорного та оригінальні експонати Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.

Студенти мали можливість ознайомитися з копіями старовинних фото будинку Ельворті, де нині знаходиться музей заводу, сільськогосподарської техніки, яка виготовлялася на початку ХХ століття, рекламної продукції заводу, зразки інструкцій заводу до сільськогосподарських машин, перелік нагород, отриманих колективом Ельворті, зразки логотипів, рекламні плакати з панорамою заводу Ельворті, пам’ятник Роберту і Томасу Ельворті, конверт і марка Укрпошти присвячені Ельворті та інші. Справжньою родзинкою виставки є особисте віяло Марії Ельворті, яке зберігається у фондах музею.

На заході були присутні голова наглядової ради «Ельворті-Груп» та «Гідросила-Груп» Павло Штутман, очільник заводу «Червона Зірка» у 1995 – 2008 рр., Кіровоградський міський голова 2010 – 2014 рр., почесний громадянин міста Кіровограда Олександр Саінсус, голова правління – генеральний директор АТ «Ельворті» Сергій Калапа, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Олександр Чорний.

Кандидат історичних наук Ольга Скороход, яка займається написанням книги «Історія підприємства Ельворті 1874 – 2019 рр.» анонсувала вихід першого тому книги, який охоплює період 1874 – 1922 рр.

Read 591 times