В ЕТІ британці провели фінал конкурсу «Ельворті – HMC»

15 січня 2020 року в Економіко-технологічному інституті імені Роберта Ельворті пройшов фінал конкурсу «Ельворті – HMC» на отримання стипендії для навчання у приватних школах Великої Британії. Учні з Кіровоградщини пройшли співбесіду з британськими представниками НМС Projects: Ендрю Боггісом, головою проєкту, та Девідом Моррісоном.

НМС Projects – це асоціація директорів британських приватних шкіл, яка надає учням з країн центральної і східної Європи стипендії на безкоштовне навчання у Великій Британії. Результати конкурсу будуть відомі після того, як проведуть співбесіду в усіх 14 країнах, як правило, в кінці лютого - початку березня.

- Містеру Боггіс, на які критерії Ви звертаєте увагу під час відбору учнів?

- Діти повинні мати не лише академічну успішність, а також вести активне позашкільне життя: займатися спортом або відвідувати різноманітні гуртки. Мають бути комунікабельними, щоб легко знаходили спільну мову з незнайомими людьми. Також звертаємо увагу, чи є у учнів лідерські якості. Ми сподіваємося, що після навчання наші стипендіати стануть справжніми лідерами у своїх країнах. До речі, зараз в Британії за стипендією HMC навчається приблизно 200 учнів.

Фінальний етап конкурсу проходить у групах з трьох осіб. На співбесіді присутні лише конкурсанти та інтерв’юери. Про свої враження розповідають учасники конкурсу Віолетта та Сергій.

Віолетта Хащевацька, учениця 11-го класу НВК «Кропивницький колегіум»: «В цьому конкурсі беру участь вже вдруге, перша спроба отримати стипендію була минулого року. Я ще не визначилася з майбутньою професією, тому для мене навчання у Великій Британії – це не лише можливість вдосконалити англійську та отримати новий досвід, а додатковий час, щоб зрозуміти, куди рухатися далі. Мені сподобалося спілкування з британськими представниками: було так цікаво, що я не помітила, як швидко плинув час».

Сергій Матвієнко, учень 10-го класу НВО №32: «По-перше, в Британії якісна освіта. По-друге, я отримаю унікальний досвід. А також, це класна можливість завести багато нових друзів. Навіть сама співбесіда – це чудова нагода попрактикувати розмовну англійську. Спочатку кожному з нас ставили питання за анкетами. Потім ми втрьох спілкувалися між собою на задану тему: минуле та майбутнє України, як вона змінилася. Я повністю згоден з Віолеттою, що час пройшов цікаво і не помітно, хоча співбесіда тривала майже годину».

Наталя Хандусенко

Last modified onП'ятниця, 22 травня 2020 12:40 Read 752 times